magazin
Épphogy nagykorú lett, amikor tengerre szállt és három évig szelte a világ nagy vizeit, több évet élt Kubában, elmélyedt a szemantikában is, de már…
továbbmagazin
Az ELTE filmszakos hallgatói, valamint oktatóik kurátori munkájával állt össze az egész délutánt felölelő retrospektív vetítéssorozat a Balázs Béla…
továbbmagazin
Gróf Batthyány Ervin néhány hete feltámadt a halálból, hogy rendet tegyen a 21. században, a kihalás szélére kerülő méhek, pedig anti-globalista…
továbbhír
Megjelent Gelencsér Gábor: Az eredendő máshol - Magyar filmes szólamok című könyve a Gondolat Kiadónál. A szerző elmúlt évtizedekben született…
továbbmagazin
Kiállítás, monográfia, a teljes filmes életmű DVD-kiadása, konferencia: Iványi-Bitter Brigitta művészettörténész és az általa vezetett Kovásznai…
továbbmagazin
2010. január 14.-én 18 órakor a Műcsarnok BBS vetítőjében (III. kiállítóterem) Antal István Juszufra emlékeznek.
továbbhír
2009. decemberében nagyszabású kiállítás nyílik majd a Balázs Béla Stúdió (BBS) megalakulásának 50. évfordulója alkalmából, Más hangok, más szobák…
továbbhír
Öt magyar film szerepel a 62. Salernói Filmfesztivál programjában, a magyar koprodukcióban készült Hosszú utazást is beválogatták a közé a tíz…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié